Hírek
2016. Május 15. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Harminchárom migránst fogtak el az M1-es autópályán
Két embercsempészt és harminchárom illegális bevándorlót fogtak el a rendőrök Komárom-Esztergom megyében - közölte a megyei rendőrség szombaton.
A police.hu-n olvasható tájékoztatás szerint a rendőrök péntek reggel az M1-es autópálya 90-es kilométerénél, a Győr felé vezető oldalon ellenőrizték a harminchárom embert, akik az út mellett gyalogoltak, miután az őket szállító jármű meghibásodott - írták.
A külföldi állampolgárok okmányokkal nem rendelkeztek, és a helyszínen sem tudták jogszerű magyarországi tartózkodásukat igazolni. Harmincegyen afgán, ketten iráni állampolgárnak vallották magukat; a rendőrök előállították őket - közölték.
A közlemény szerint az autópálya Győr felé vezető oldalán Bábolna közelében a parkolóban ellenőriztek egy defektes, zárt furgont a rendőrök. A járműben egy 30 éves afgán férfi tartózkodott, akit elfogtak.
Az üggyel összefüggésben Budapesti Rendőr-főkapitányság VIII. kerületi rendőrkapitányságának járőrei előállítottak egy 33 éves marokkói férfit is.
A nyomozók az afgán és a marokkói férfi ellen embercsempészés gyanúja miatt indítottak eljárást és őrizetbe vették őket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
