Hírek
2018. Június 06. 18:04, szerda |
Külföld
Forrás: mti - fotóillusztráció: pixabay
Három űrhajóst indítottak el a Nemzetközi Űrállomásra Bajkonurból
Egy orosz, egy amerikai és egy német űrhajóssal a fedélzetén elindult a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) a Szojuz MSZ-09-es űrhajó szerdán a kazahsztáni Bajkonurból.
A Szojuz-FG hordozórakéta három lépcsőjének leválását követően Föld körüli pályára állt űrhajó, fedélzetén Szergej Prokopjevvel, a Roszkoszmosz, Serena Aunon-Chancellorral, az amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) és Alexander Gersttel, az Európai Űrügynökség (ESA) űrhajósával a tervek szerint pénteken éri el az űrállomást. Az ISS-en jelenleg az orosz Oleg Artyemjev, valamint az amerikai Drew Feustel és Ricky Arnold teljesít szolgálatot.
Az új misszió tagjainak 187 nap alatt mintegy 250 kísérletet kell majd elvégezniük a biológia, a földtudomány, a humán kutatás, valamint a fizikai és technológiai tudományok területén. Az űrállomáson való tartózkodásuk idején Progressz MSZ és Dragon típusú teherűrhajókat fogadnak, és űrsétát is tesznek majd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld
Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában
Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.
2025. Október 25. 08:45, szombat | Külföld
Brit miniszterelnök: el kell távolítani a világpiacról az orosz olajat és földgázt
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
