Hírek
2019. Augusztus 06. 08:52, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
Határértéken belüli a Sziget fesztivál zajszintje
Az előírások megfelelő, a határértéken belüli a Sziget zajszintje, amelyet hétfő éjjel hangpróba keretében mértek meg a Duna mindkét oldalán, a szomszédos kerületekben - közölte a Sziget főszervezője az MTI-vel.
Kádár Tamás elmondta, a hangpróba alatt négy helyszínen végeztek méréseket, és minden érték a határértéken belül volt. A teszt alatt a Sziget hat-hét helyszínét is megszólaltatták egyszerre - fűzte hozzá.
Kádár Tamás elmondta, a szabályozás szerint este 11 óráig 65, utána 55 decibel a megengedett hangerő.
Kiemelte, a fesztivál ideje alatt folyamatosan öt telepített mérőállomás méri majd a zajszintet. Ha lakossági panasz érkezik valahonnan, akkor ott is mérnek majd, továbbá, ha fesztivál közben esetleg azt tapasztalják, hogy a határértéken felüli a zajszint, akkor azon tudnak állítani - mondta el Kádár Tamás.
A fesztivál szerdán kezdődik, de mintegy tízezer ember van már a Szigeten.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.
2025. November 12. 07:20, szerda | Belföld
Nébih: Baranya vármegyei vaddisznóban állapították meg az afrikai sertéspestis jelenlétét
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) az afrikai sertéspestis (ASP) jelenlétét erősítette meg Baranya vármegyében.
