Városlista
2026. július 2, csütörtök - Ottó

Hírek

2017. November 22. 07:18, szerda | Belföld
Forrás: mti

Hatástalanították a Hegyeshalmomnál talált bombát

Hatástalanították a Hegyeshalmomnál talált bombát

Hatástalanították a hegyeshalmi pályaudvar közelében talált 250 kilós amerikai légibombát - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t kedden késő este.

Markovics Zita elmondta, a tűzszerész a világháborús bombából kiszerelte a gyújtószerkezetet, amelyet a helyszínen megsemmisített. A bombatestet a központi gyűjtőbe vitték, ahol később megsemmisítik.

Hozzátette, a vonatok szerda reggel zavartalanul közlekedhetnek a hegyeshalmi vasúti átkelőn.

A pályaudvar közelében, vágányépítési munkálatok közben, kedden délután találták meg a robbanótestet, amelynek azonosítását este 11 óra után kezdték meg a tűzszerészek. A bombának csak egy része látszott ki a földből.

A helyszínen találtak még három gyakoroló kézigránátot is, ezeket a tűzszerészek már korábban elvitték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 02. 06:46, csütörtök | Belföld

Katasztrófavédelem: nyugaton és keleten is vihar okozott károkat

Az ország nyugati és keleti felén is károkat okozott a vihar szerda délután, Győr-Moson-Sopron, Vas, Zala, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében sok helyen kérik a tűzoltók segítségét

2026. Július 02. 06:43, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: a kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról

A kormány döntött a százezer forintos iskolakezdési támogatásról - közölte a miniszterelnök Facebook-oldalán.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

Országos közlekedésszervező és gördülőállomány-kezelő társaság jön létre az uniós források felhasználhatósága érdekében

Benyújtotta kedden a kormány az országos közlekedésszervező és az országos gördülőállomány-kezelő társaság létrehozása érdekében szükséges törvényjavaslatot az Országgyűlésnek.

2026. Július 01. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Megszűnik a Szuverenitásvédelmi Hivatal

A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről döntött az Országgyűlés keddi ülésén.