Városlista
2026. július 29, szerda - Márta

Hírek

2018. Március 01. 17:21, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Havazás és ónos eső is várható a tavasz első hétvégéjén

Havazás és ónos eső is várható a tavasz első hétvégéjén

Havazás és ónos eső is várható a meteorológiai tavasz első napján. Ezzel együtt hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap és némileg melegszik az idő, de napközben továbbra is fagypont körül alakul a hőmérséklet

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken túlnyomóan borult lesz az ég. Változó intenzitással többfelé várható ismétlődő havazás, késő délután délen, délkeleten ónos eső, fagyott eső is valószínű. A keleti szél megélénkül, ami gyenge hófúvást okozhat.

Veszélyjelzésük szerint a havazás miatt Budapestre és Pest, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést is kiadták péntekre. Szintén elsőfokú figyelmeztetést adtak ki az ónos eső veszélye miatt Baranya, Bács-Kiskun, Békés és Csongrád megyére.

A legalacsonyabb hőmérséklet többnyire mínusz 11 és mínusz 6 fok között alakul, de az északkeleti tájakon néhány fokkal még hidegebb lehet. A nappali maximumok mínusz 5 és 0 fok között alakulnak.

Szombaton reggelig többfelé várható havazás, délkeleten néhol ónos eső, majd napközben egyre kevesebb helyen, inkább keleten eshet. Napközben kevés napsütés is lehet, de késő délutántól délnyugat felől újra beborul, estétől délnyugaton újra előfordulhat csapadék, ekkor már ónos eső, eső formájában. A szél élénk lehet. A leghidegebb órákban mínusz 9 és mínusz 2, napközben mínusz 2 és plusz 2 fok között alakul a hőmérséklet.

Vasárnap reggel és este az ország déli felén ónos eső is kialakulhat. Napközben elszórtan várható havas eső, eső, északon havazás, de hosszabb-rövidebb napos időszakok is lehetnek. A déli, délkeleti szél időnként megélénkül. A minimumhőmérséklet mínusz 7 és mínusz 1, a maximumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 5 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.

2026. Július 28. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak

A képviselők megválasztották Sonnevend Pált alkotmánybírónak az Országgyűlés hétfői ülésén.