Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2013. Február 11. 15:04, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Havazás - Visszafordítják a kamionokat az M7-esen Eszteregnyénél

Havazás - Visszafordítják a kamionokat az M7-esen Eszteregnyénél

A szlovéniai kamionkorlátozás miatt megtelt az M70-es autóút és az M7-es autópálya több zalai pihenőhelye, ezért Eszteregnyénél visszafordítják a teherjárműveket - közölte honlapján hétfőn a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság.

A rendőrök az M7-es autópályáról és az M70-es autóútról a pihenőhelyekre, illetve a benzinkutakhoz terelték a kamionforgalmat, de miután kora délutánra megteltek a parkolóhelyek, ezért az M7-es autópálya eszteregnyei lehajtójánál visszafordítják a teherjárműveket.
A rendőrség és a katasztrófavédelem korábban közölte: csak a szlovén rendszámú vagy a Szlovéniába árut szállító kamionokat engedik át a hatóságok a tornyiszentmiklósi és rédicsi határátkelőn. A szlovén hatóságok azért rendelték el a korlátozást, mert az Olaszországban tomboló rendkívüli havazás miatt a teherforgalom előtt lezárták az olasz-szlovén átkelőket.
A hatóságok hétfő délelőtt Somogy és Vas megyében is megkezdték a kamionok ellenőrzését, onnan csak azokat a járműveket engedik tovább Szlovénia felé, amelyek nem tranzitforgalmat bonyolítanak le.
A rendőrség közölte, hogy a személygépkocsi-forgalom továbbra is zavartalan a magyar-szlovén határon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld

Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó

Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal

2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet

2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld

Hitelt kell felvennie a Fővárosnak

A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel

2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld

Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet

A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól