Városlista
2025. szeptember 17, szerda - Zsófia

Hírek

2021. December 27. 18:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Helyenként továbbra is magas a légszennyezettség

Helyenként továbbra is magas a légszennyezettség

Az ország nagy részén kitisztult a levegő, de helyenként továbbra is magas a légszennyezettség a szálló por miatt.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) hétfői adatai alapján Sajószentpéteren és Kazincbarcikán veszélyesnek, Putnokon pedig egészségtelennek minősítették a levegőt. Salgótarjánban és Ajkán kifogásolt a levegőminőség.

Az ország többi - mérőállomással rendelkező - településen elfogadható a levegő minősége.

A levegőhigiénés index rendszere négy kategóriát tartalmaz: elfogadható, kifogásolt, egészségtelen, veszélyes.

Az NNK korábban arra figyelmeztetett, hogy veszélyes levegőminőség esetén a gyermekek, a várandósok, az idősek, a krónikus légzőszervi, illetve szív- és érrendszeri betegségben szenvedők kerüljék a szabadban tartózkodást. Ezzel együtt megjegyezték, fontos, hogy az ünnepek alatt se feledkezzünk meg a rendszeres, gyors szellőztetésről.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat légszennyezettségi előrejelzésében azt írta: kedden száraz, nyugodt, ugyanakkor túlnyomóan borult idő várható, és ekkor további romlás várható a levegőminőségben. Szerdán viszont újabb csapadék érkezik (vegyes halmazállapottal), és a délnyugatias szél is országosan megélénkül, így a légszennyezettség várhatóan mindenütt javulni fog.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta

2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld

Orbán Viktor: egy korszak véget ért

Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik

2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld

KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.

2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld

OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni

A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat