Városlista
2026. július 3, péntek - Kornél

Hírek

2011. Szeptember 06. 07:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Hét forinttal ugrik meg a benzin ára

Hét forinttal ugrik meg a benzin ára

Hét forinttal nő a benzin ára, öt forinttal a gázolajé a hazai töltőállomásokon szerdától – erősítették meg a holtankoljak.hu értesülését piaci forrásokból.

 Így a benzin átlagos ára 385 forintra nő, de a legdrágább töltőállomásokon újra bőven átlépi a 400 forintot. A gázolaj átlagára 371 forint lesz, és legdrágábban várhatóan 395 forintért tankolhatjuk.

Az elmúlt két hétben nem változott a benzin és a gázolaj ára, augusztus közepén 5-5 forinttal csökkent mindkettőé. Annál inkább emelkedésnek indult a bioetanolé, mivel szeptember 1-től megemelték ezen üzemanyagfajta jövedéki adóját. Így már 300 forint az E85 átlagára is.

Autógázt átlagosan 217 forintért tankolhatunk a hazai töltőállomásokon. Idén eddig 24 forinttal nőtt a benzin, és 20 forinttal a gázolaj ára.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: benzin

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld

Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten

Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.

2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld

Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják

Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.