Hírek
2015. Május 23. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Hivatali visszaélés a tatabányai kormányablakban
Hivatali visszaélés bűntett gyanúja miatt nyomozást indított a rendőrség a tatabányai kormányablak négy munkatársa ellen - közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője pénteken az MTI megkeresésére.
Léber Gabriella tájékoztatása szerint a hivatali dolgozókon kívül az ügynek további négy gyanúsítottja van, az érintettek mindegyike szabadlábon védekezhet.
Az MTI információja szerint az okmányirodai előállítások május 13-án történtek, gépkocsival kapcsolatos okmányokkal való visszaélés miatt. Az ügyről a sajtószóvivő nem kívánt bővebb információt közölni.
Vida Dóra, a megyei kormányhivatal főigazgatója az MTI kérdésére pénteken azt közölte, hogy a rendőrségi eljárás a kormányhivatal korábbi bejelentése alapján indult.
A kormányhivatal a közszolgálati tisztségviselőkről szóló törvény alapján méltatlansági eljárást folytat az érintettekkel szemben és az ügy jogerős lezárásáig a továbbiakban nem kíván nyilatkozni - tette hozzá a főigazgató.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
2026. Július 19. 15:00, vasárnap | Belföld
Pósfai Gábor: a mielőbbi bérrendezés a legfontosabb feladat a belügyi ágazatban
A mielőbbi bérrendezést nevezte a belügyi ágazatban a legfontosabb feladatnak Pósfai Gábor belügyminiszter szombati Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség
A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.
