Hírek
2020. Március 02. 15:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Húsz bevándorlót találtak egy kamionban hétfőn Csanádpalotánál
Húsz bevándorlót találtak a román határrendészek egy török kamionban hétfőn hajnalban a Nagylak-Csanádpalota határátkelőhelyen – közölte honlapján a román határrendészet.
A kísérőiratok szerint Törökországból Lengyelországba tartó, textil hengereket szállító kamion hajnali öt órakor jelentkezett a Romániából való kilépésre. A határrendészek kockázatelemzés alapján rendelték el a jármű alapos átvizsgálását. A bevándorlókat a textiltekercsek között elbújva találták.
Az első vizsgálatok szerint a 17 felnőtt férfiból és három kiskorúból álló csoport tagjai Szíriából, Irakból, Egyiptomból és Palesztinából származnak, valamennyien menedékjogért folyamodtak korábban az EU valamely államában.
A török sofőr ellen embercsempészet, a bevándorlók ellen illegális határátlépési kísérlet miatt indul eljárás Romániában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
