Hírek
2016. Február 02. 13:52, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Huszonhétmilliós cigarettaszállítmánnyal menekülő csempész karambolozott
Huszonhétmillió forint értékű cigarettaszállítmánnyal menekülő csempész autójával betonoszlopnak ütközött és az útszéli árokba borult Apagynál
- közölte a NAV Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei adó- és vámigazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-vel. Magyar Norbert elmondta, hogy a pénzügyőrök Mátészalka közelében figyeltek fel a terepjáróra, megpróbálták hang- és fényjelzéssel megállítani, de a sofőr elhajtott.
A pénzügyőrök követték a menekülő kocsit, illetve több járőr segítségével ellenőrizték a térségben lévő utakat.
A csempészautó sofőrje több tíz kilométer megtétele után a 41-es főút apagyi körforgalmánál lesodródott járművével az útról, oszlopnak ütközve az árokban állt meg.
A járművezető megpróbált gyalogosan elmenekülni, de a pénzügyőrök és a rendőrök a helyszínen elfogták, megbilincselték.
Az összetört autóban 25 ezer doboz, több mint 27 millió forint értékű adózatlan cigaretta volt.
A dohányárut és a gépjárművet lefoglalták, a sofőr ellen pedig orgazdaság elkövetése miatt indult eljárás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
