Városlista
2026. március 19, csütörtök - József

Hírek

2017. Február 18. 11:35, szombat | Belföld
Forrás: mti

Idei rekordot döntött pénteken a határsértés

Idei rekordot döntött pénteken a határsértés

Rekordszámú bevándorló akart Magyarországra jutni pénteken: 235-en próbálták meg átlépni a határt, idén eddig a legtöbben - hangzott el az M1 aktuális csatorna szombat délelőtti híradójában.

A rendőrség honlapján elérhető tájékoztatás szerint pénteken az illegális migránsok a magyar-szerb határon próbáltak bejutni az országba.

A rendőrök és a katonák 171 embert megakadályoztak abban, hogy illegálisan belépjenek az ország területére, 64 embert feltartóztattak és visszakísértek az ideiglenes biztonsági határzáron.

Az ország belső területén hét határsértőt fogtak el a rendőrök, egy ember ellen közokirat-hamisítás, egy további ellen embercsempészés miatt indult büntetőeljárás.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld

Kínai beruházás Tatabányán

A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre