Városlista
2025. november 15, szombat - Albert, Lipót

Hírek

2016. Január 03. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Illegális bevándorlás - a téllel alig enyhül a bevándorlás

Illegális bevándorlás - a téllel alig enyhül a bevándorlás

A téli viharos időjárás alig csökkentette az Európába irányuló migránsáradatot, ami újabb biztonsági kérdéseket vet fel

- jelentette ki a polgári és katonai titkosszolgálat volt főigazgató-helyettese szombaton az M1 aktuális csatorna műsorában. Horváth József szerint különös zűrzavart okozhatnak a bombafenyegetések és az ezekkel kapcsolatos dezinformációk, amelyek félelemben tartják Európát.

Ezt tapasztalhattuk az ünnepek alatt, amikor Oroszországban, Franciaországban és Németországban tereket, pályaudvarokat kellett kiüríteni bombafenyegetések miatt - mondta.

A migrációs krízis keretében, amelynek során, mintegy egymillió ember érkezett Európába, Törökország is igyekszik megerősíteni hatalmi pozícióit és újrapozícionálnia magát a térségben, és Oroszország is távol akarja tartani az iszlamizálódás veszélyét a volt szovjet térségtől - mondta a szakértő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.