Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2011. Július 12. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Új cégformával élénkítenék az ingatlanpiacot

Új cégformával élénkítenék az ingatlanpiacot

Úgy tűnik, hogy egy különleges eszközzel szeretne a kormány új életet lehelni a hazai ingatlanpiacba.

Az Országgyűlés megszavazta a szabályozott ingatlanbefektetési társaságokról szóló törvényt. Ritka kivételként a törvényt a Fidesz mellett az MSZP képviselői is támogatták.

A nemzetközi ingatlanpiacon Real Estate Investment Trust-ként ismert speciális ingatlanalapok magyarországi engedélyezésére vonatkozó törvényjavaslat célja, hogy Magyarország a közép- és kelet-európai régió pénzügyi szolgáltató központjává váljon. A szabályozott ingatlanbefektetési társaságok mentesülnek a társasági adó, valamint az iparűzési adó alól. Cserébe arra kötelezik őket, hogy az osztalékként kifizethető eredményének legalább 90 százalékát kifizetik az arra jogosultaknak.

A szabályozott ingatlanbefektetési társaságoknak tőzsdére kell menniük és legalább 25 százalékos közkézhányaddal kell rendelkezniük. Persze nem minden szerencselovag alapíthat ilyen céget, csak komoly tőkeerővel rendelkező társaság. Legalább 10 milliárd forint induló tőke kell hozzá. Az új cégtípusnak a portfóliójában minimum 6 ingatlannak kell lennie, de a gyakorlatban ez vélhetően ennél többet jelent. Mivel tőzsdei társaságokról van szó, ezért a szabályozott ingatlanbefektetési társaságoknak az ingatlan-portfoliót legalább negyedévente - külső értékbecslőt megbízva - újra kell értékelniük.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.