Hírek
2011. Szeptember 06. 07:23, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Jó lesz az idei bor
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) idén 400-450 ezer tonna szőlőtermésre számít, melyből mintegy hárommillió hektoliter újbort készíthetnek a borászok - írja a Magyar Nemzet.
Bár a becslés még korai, a jó termés csak akkor lesz, ha az őszi időjárási viszonyok ideálisak maradnak.
Nyers Ágnes, a HNT szakértője a szervezet honlapján közzétett elemzésében hívja fel a figyelmet, hogy a tavaszi fagyok és a szélsőséges időjárás kis mértékű terméskiesést okozott az egyes borvidékeken, de további csapadékra már nem lenne szükség.
A hazai felvásárlók az alacsony termés miatt tavaly azt is megélhették, hogy a cseh és a szlovák kereskedők kiviszik az országból a szőlőt - emlékeztet a Magyar Nemzet. A HNT-hez beérkezett előzetes jelzések alapján a fehér szőlő iránt most is nagy a külföldi érdeklődés, így a tavalyinál kedvezőbb árakkal indult a szüret.
A hazai export szempontjából kedvező lehet, hogy a nemzetközi ízlés a gyümölcsízű, könnyebb fehérborokat részesíti előnyben. Az Agrárgazdasági Kutatóintézet adatai szerint az idei első fél évben hazánkban négy százalékkal nőtt az asztali és tájborok értékesítése az előző évi azonos időszakhoz képest.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
