Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2020. December 19. 11:01, szombat | Belföld
Forrás: vasarnap.hu

Karácsony öröme bennünk van – üzeni II. Efrém Ignác pátriárka a magyaroknak

Karácsony öröme bennünk van – üzeni II. Efrém Ignác pátriárka a magyaroknak

A héten ünnepélyes keretek között birtokba vehette Budapesten II. Efrém Ignác szír pátriárka az egyházellenes pártállam néhai vezetőjének budapesti villáját.

Az épület kulcsait Orbán Viktor miniszterelnök adta át az egyházi elöljárónak. A szír ortodox egyház budapesti központjáról, Magyarországnak a keleti keresztények megmaradásáért tett erőfeszítéseiről kérdezte a vasarnap.hu az Antióchiai Szír Ortodox Egyház vezetőjét.

– Miért éppen Budapesten került sor egy keleti keresztény központ felszentelésére?

– Négy évvel ezelőtt találkoztam először Orbán Viktor miniszterelnök úrral, aki megkérdezte tőlem: ha meghívnának Budapestre, eleget tennék-e a felkérésnek? Természetesen igent mondtam, és rövid időn belül el is látogattam Magyarországra, ahol részletesen ki tudtam fejteni véleményemet a közel-keleti keresztények helyzetéről, illetve megismerhettem a magyar kormány üldözött keresztényekkel kapcsolatos álláspontját.

Mindenben egyet tudtunk érteni. Hiszen a magyar kormány is azon az állásponton van, hogy a közel-keleti keresztényeknek helyben kell megmaradniuk és támogatni kell őket ebben.

A háborúk sújtotta országokban nemcsak a közbiztonság romlott meg, hanem a gazdaság is összeomlott, ezért a keleti keresztények megmaradásához anyagi támogatásra is szükség van. Az ebbéli kérésnek a magyar kormány eleget tett, és számtalan ehhez kapcsolódó projektet finanszírozott. Nemcsak nekünk, szír ortodoxoknak, hanem az összes keleti egyháznak nyújtott támogatást...

A teljes interjú ITT olvasható!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet