Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2022. Május 07. 14:01, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Két ember meghalt, 18-an megsérültek egy házrobbanásban a spanyol fővárosban

Két ember meghalt, 18-an megsérültek egy házrobbanásban a spanyol fővárosban

Két ember meghalt, 18-an megsérültek, miután robbanás történt egy belvárosi lakóházban a spanyol fővárosban - közölte újságírókkal José Luis Martínez Almeida madridi polgármester a helyszínen pénteken.

A városvezető tájékoztatása szerint a két áldozat holttestét órákig tartó kutatás után az épület udvarán találták meg a tűzoltók, több tonnányi rájuk omlott törmelék alatt.

A La Sexta kereskedelmi televízió értesülése szerint a 21 és 27 éves férfi a négyszintes épület legfelső emeletének egyik lakásában végzett vízvezeték-szerelési munkálatokat. Gázszagot éreztek, ezért lementek a földszintre, hogy elzárják a gázcsapot, amikor a robbanás bekövetkezett.

A 18 sérült többségét a helyszínen ellátták a mentősök, négy embert kellett kórházba szállítani. Egy 84 éves férfi sérülései olyan súlyosak, hogy intenzív osztályon kezelik.

A hatóságok lezárták a lakóházat, amelyben szerkezeti károk keletkeztek, és tartani lehet attól, hogy összedől. A detonáció több környező épületben, valamint az utcán parkoló autókban is kárt okozott.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld

Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról

Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.