Hírek
2018. November 09. 13:19, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Két hét alatt kétszer fogták el ugyanazt a cigarettacsempészt az M3-ason
Két hét alatt kétszer kaptak el autójában nagy mennyiségű külföldi cigarettával egy férfit az M3-as autópálya Heves megyei szakaszán
- tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatósága pénteken az MTI-t.
A férfit először 2200 doboz, csaknem hárommillió forint értékű cigarettával állították meg az autópályán a NAV járőrei. Kihallgatták, de utána szabadon távozhatott, alig két hét múlva azonban egy másik autóval ismét lebukott. Akkor a csomagtartóban 2000 doboz, két és fél millió forintot érő, zárjegy nélküli dohányárut találtak, ezért a szabolcsi sofőrt visszaeső gyanúsítottként a pénzügyi nyomozók őrizetbe vették.
Az orgazdasággal gyanúsított férfi szabadságvesztésre, valamint jövedéki bírságra is számíthat - írták.
A bíróság időközben elrendelte a férfi bűnügyi felügyeletét: nem hagyhatja el otthonát és a bokáján nyomkövetőt kell viselnie - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 16. 07:13, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: közel a megállapodás a Mol és a szerb NIS közötti tárgyalásokban
2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld
Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években
A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években
2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld
Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő
Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.
2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről
A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható
