Városlista
2025. május 3, szombat - Tímea

Hírek

2014. December 21. 06:00, vasárnap | Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu

Ki szüntesse meg a munkaviszonyt nyugdíjba lépéskor?

Ki szüntesse meg a munkaviszonyt nyugdíjba lépéskor?

Hogyan indítsuk el a nyugdíjba vonulás folyamatát, azért, hogy a már kiszámolt több mint negyvenegy évi munkaviszony után anyagilag a legoptimálisabb legyen. Az onlinejogsebesz.hu válaszol.

Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
A gimnáziumi tanárnő feleségem most készül nyugdíjba menni. Már hivatalosan is tudjuk, hogy igénybe veheti a korhatár előtti ellátást, mely 63 éves korában átváltozik öregségi nyugdíjjá. A problémánk - ezért fordulunk Önökhöz segítségért - az, hogy nem tudjuk: - ő mondjon fel, - munkáltatójával mondassa fel munkaviszonyát, - a gimnázium igazgatója vagy a munkaadója, - mennyi a felmondási idő, - mennyi a felmentési idő, - végkielégítés van-e a korhatár előtti ellátás esetében. Semmilyen jogvitára nem számítunk, csupán azt kell tudnunk, hogy hogyan indítsuk el a nyugdíjba vonulás folyamatát, azért, hogy a már kiszámolt több mint negyvenegy évi munkaviszony (2013. év végéig ennyi) után anyagilag is a legoptimálisabb módon váljon meg a feleségem a gimnáziumtól. Várjuk szíves válaszukat, segítségüket. Tisztelettel
2014. 11. 09.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!

Amennyiben – ahogy írta – jogvitára nem számítanak, akkor ez esetben a felek általában a munkavállaló e tárgyban történt bejelentését követően közös megegyezéssel szüntetik meg a munkaviszonyt azzal, hogy a munkavállalónak ebben az esetben a Munka Törvénykönyve általános szabályai szerint jár a felmondási idő valamint a végkielégítés is. Ugyanez vonatkozik a felmentési időre is, általában ez is a felek megegyezésétől függ, figyelemmel a munkakör átadásának kérdéseire is.

A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:

dr. Ócsai József ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját