Hírek
2011. Július 04. 14:21, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kilencvennyolc éves korában elhunyt Habsburg Ottó
Hétfő reggel bajorországi otthonában elhunyt Habsburg Ottó, az utolsó magyar király és osztrák császár legidősebb fia.
A Páneurópai Unió elnöke, az Európa Parlament alelnöke hétfő reggel hunyt el bajorországi otthonában - közölte a szóvivője.
Habsburg Ottó német, osztrák és magyar állampolgár is volt. Húsz évig - 1979-től 1999-ig - a bajor Keresztényszociális Unió képviselője volt az Európai Parlamentben, ahol rendszeresen kiállt a kelet-európai országok érdekeiért, a kisebbségi jogokért, 1989 után pedig az Európai Unió bővítéséért.
Orientpress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.
