Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2022. Június 09. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Kitüntették a Suzuki cégvezetőjét

Kitüntették a Suzuki cégvezetőjét

A Magyar Érdemrend nagykeresztje polgári tagozata kitüntetést adta át Szuzuki Oszamunak, a Suzuki Motor Corporation elnökének Novák Katalin köztársasági elnök és Orbán Viktor miniszterelnök a Sándor-palotában szerdán.

A kormányfő ezt követően díszvacsorán látta vendégül a cégvezetőt a Karmelita kolostorban - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a kitüntetettet méltató beszédében elmondta: Szuzuki Oszamu hazánk nagy barátja, erős szövetségesünk a Magyarország és Japán közötti gazdasági együttműködés folyamatos fejlesztésében, aki munkája során a magyarok jó hírnevét viszi az egész világon.

A Suzuki akkor döntött magyarországi beruházásáról, amikor egy ilyen döntéshez rendkívüli bátorság és nagyon sok megelőlegzett bizalom volt szükséges; mindez a kommunista diktatúrából menekülő Magyarország számára felbecsülhetetlen értéket jelentett - mondta Szijjártó Péter.

Hozzátette: a Suzukinak elévülhetetlen érdemei vannak abban, hogy hazánk mára az európai autóipar egyik éllovasa lett, és az Esztergomban évről évre növekvő termelési számok hozzájárultak ahhoz, hogy Magyarország immár a világon a 16. legtöbb autót exportálja egy évben.

Címkék: Kitüntetés, suzuki

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.