Hírek
2021. Február 23. 18:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kivont a forgalomból két barackpálinkát az élelmiszerlánc-biztonsági hivatal

Élelmiszerbiztonsági szempontból megfelelt az előírásoknak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) által vizsgált 23 barackpálinka, de minőségi okok miatt két terméket kivontak a forgalomból.
A Nébih keddi közleménye szerint a Szupermenta termékteszt során kiderült, hogy két barackpálinka esetében a tényleges alkoholtartalom eltért a jelölésen szereplőtől, egy esetben alacsonyabb, egy esetben pedig magasabb értéket mutattak ki a laboratóriumi vizsgálatok. Az eltérés miatt mindkét pálinkát kivonták a forgalomból, előállítójukat szankcionálták és kötelezték a termékek visszagyűjtésére a kereskedelemből.
A két terméknél a gyártmánylapok hitelesítésével kapcsolatban is megállapítottak hiányosságokat az ellenőrök.
A Nébih tájékoztatása szerint összesen hét barackpálinka tért el kisebb-nagyobb mértékben az előírásoktól. A forgalomból kivont két termék mellett másik két termék gyártóját a gyártmánylap hitelesítésére vonatkozó hiányosságok miatt a hatóság figyelmeztetésben részesítette és a jogsértés megszüntetésére kötelezte. Egy esetben kisebb, a jelöléssel összefüggő hiányosság megszüntetésére hívták fel a gyártó figyelmét a szakemberek.
Két, a forgalmazásban érintett kereskedelmi üzletláncra nyomonkövetési hiányosságok miatt élelmiszerlánc-felügyeleti bírságot szabtak ki, együttesen 100 000 forint értékben - közölte az élelmiszerlánc-biztonsági hivatal.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Március 09. 05:28, kedd | Belföld
Kisfiúkról készült pornográf felvételeket terjesztett egy zalai férfi
Gyermekpornográfia miatt emeltek vádat egy nemespátrói férfi ellen, aki kisfiúkról készült pornográf képeket, videókat gyűjtött és terjesztett a világhálón
2021. Március 08. 18:20, hétfő | Belföld
Varga Csaba a Mount Everest meghódítására indul
Varga Csaba erdélyi magyar hegymászó április 7-én indul Nepálba, hogy a Tisztán Magyar Everest Expedícióban első magyarként megkísérelje pótlólagos oxigén nélkül,
2021. Március 08. 17:19, hétfő | Belföld
Továbbra is Budapesten a legolcsóbb a lakossági földgáz 29 európai főváros közül
Továbbra is Budapesten a legolcsóbb a lakossági földgáz 29 európai főváros közül, az áramért pedig csak Belgrádban fizetnek kevesebbet a fogyasztók
2021. Március 08. 17:17, hétfő | Belföld
Ferenc pápa idén Magyarországra látogat
Ferenc pápa Magyarországra látogat és részt vesz a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus szeptember 12-ei záró szentmiséjén - közölte Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek hétfőn az MTI-vel.