Hírek
2011. Július 05. 07:25, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Lovagi játékok Visegrádon
Minden évben július második hétvégéjén rendezik meg a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékokat, amely idén július 7-10 között várja az érdeklődőket. A program a lovagi torna kivételével ingyenes.
Az idén négy naposra bővülő rendezvény minden délelőtt a templomtól a palotáig tartó királyi menettel indul. A Fő utcán a középkori város hangulatát idézik az árusok, akik a régi mesterségek portékáit kínálják a látogatóknak. Ki lehet próbálni a korabeli sportok valamelyikét is, az íjászatot, a lovaglást vagy a lándzsavetést.
Délutánonként több alkalommal tartják meg a másfél órás lovagi tornát, ahol a csehek, lengyelek, olaszok, bajorok küzdenek meg egymással. Visegrád volt a színhelye az 1335-ös királytalálkozónak, amelyen a lengyel, a cseh és a magyar király vett részt. E középkori királytalálkozó korát idézi a Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok, amely immár 25 éves múltra tekint vissza.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 13:00, hétfő | Belföld
Paks/Hőség - Zuhanyzókat biztosít a paksi önkormányzat az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiaknak
Zuhanyzókonténerek telepítésével, közintézmények megnyitásával segíti az atomerőmű leállítása miatt melegvíz nélkül maradó paksiakat az önkormányzat - tájékoztatta a Duna-parti város polgármestere vasárnap az MTI-t.
2026. Augusztus 03. 10:00, hétfő | Belföld
Hőség - Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás
Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 03. 09:04, hétfő | Belföld
Megnyílt az AMKA 33. országos nyári–őszi kiállítása Gödöllőn
Megnyílt A Magyar Kézművességért Alapítvány (AMKA) 33. országos nyári–őszi kiállítása a gödöllői Művészetek Házában.
