Hírek
2026. Április 15. 07:21, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
"Egyetértettünk abban, hogy a magyar embereknek járó, de az Orbán-kormány korrupciója miatt befagyasztott sok ezer milliárd forintos uniós források felszabadítása a legfontosabb prioritás" - közölte Magyar Péter.
Az országgyűlési választás eredményére utalva hozzátette, a magyar emberek, intézmények és vállalatok érdekében szükséges politikai döntéseket már a Tisza-kormány hozza meg az április 12-i, soha nem látott erejű felhatalmazás alapján.
"Elnök asszony elmondta, hogy az Európai Bizottság szorosan együtt fog működni az új magyar kormánnyal, hogy a rendkívül szoros határidőn belül sikerüljön eredményeket elérni és a magyar emberek mielőbb hozzájuthassanak az őket megillető uniós fejlesztési forrásokhoz"
- olvasható a bejegyzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 15:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a tényleges hozzáadott értéket teremtő vállalatok helyzetbe hozása a kormány célja
2026. Június 19. 11:00, péntek | Belföld
Vitézy Dávid: kiválóan és terv szerint halad az európai uniós források hazahozatalával összefüggő munka
2026. Június 19. 07:18, péntek | Belföld
EU-csúcs - Magyar Péter: csak Magyarország érdekét képviselem
Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
