Hírek
2022. Június 16. 18:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Magyar rendőrök segítik a turistákat Horvátországban
Közös járőrszolgálatot látnak el magyar rendőrök horvát kollégáikkal júliusban és augusztusban Horvátországban - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata szerdán a rendőrség honlapján.
A magyar rendőrök Zadarban és Pulában, valamint a környékbeli településeken, főként a strandoknál, a turisztikai szempontból frekventált helyeken járőröznek majd. Elsődleges feladatuk, hogy tájékoztatással és útbaigazítással segítsék a magyar nyaralókat, így támogatva horvát kollégáik munkáját - írták.
A közlemény szerint a magyar-horvát közös rendőri szolgálat mára hagyománnyá vált, a magyar rendőrök 2007 óta támogatják a horvát rendőrök munkáját.
Az eredményes szolgálat érdekében a kiutazó rendőrök számára felkészítést tartottak a Rendőrségi Igazgatási Központban. Ennek keretében eladást tartottak számukra Horvátország adottságairól, a helyi szokásokról, az ország turisztikai jellegzetességeiről.
A magyar rendőrök kiválasztásánál döntő szempontként vették figyelembe az angol nyelv ismeretét, de a kiutazók között van olyan rendőr is, aki anyanyelvi szinten ismeri a horvát nyelvet - olvasható a közleményben. Arról is tájékoztattak, hogy a Horvátországba utazó magyar állampolgárok naprakész információkat találnak a konzuli szolgálat honlapján.
Ha segítségre van szükség, Zadarban és környékén hívják a +36 30 114 8704, míg Pulában a +36 30 744 6147 telefonszámot. A két telefonszám kizárólag 2022. július 1. és augusztus 31. között érhető el segítségkérésre - ismertette az ORFK.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.
2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?
Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.
