Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2021. Október 04. 07:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Illyés Tibor

Magyar siker a XXII. Szarvasbőgő Európa-bajnokságon

Magyar siker a XXII. Szarvasbőgő Európa-bajnokságon

Magyar siker született a vadászati és természeti világkiállításon megrendezett XXII. Szarvasbőgő Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében, a magyar csapat az első helyen végzett, Kasper Máté egyéniben ezüstérmes lett.

A bajnokságon 13 ország 37 versenyzője indult, a szombati gödöllői selejtezőből 19 versenyző jutott a budapesti fináléba.

A versenyen a szarvasbőgés hangját kellett imitálni, a zsűri különböző szempontok alapján pontozta a versenyzőket.

Az első helyezett magyar csapat tagja Czakó Attila, Kasper Áron és Kasper Máté.

A XXII. Szarvasbőgő Európa-bajnokságot az idén harmincadik jubileumát ünneplő Vadászati Kulturális Egyesület szervezte.

Az első európai szarvasbőgő versenyt 1999-ben tartották Németországban. Magyarország a szarvasbőgő Európa-bajnokságok 22 éves történetében negyedszerre látta el a házigazda szerepét. Korábban 2004-ben és 2016-ban Keszthelyen, 2005-ben pedig Gödön rendezték meg Magyarországon a versenyt.

A Hungexpo területén tartott budapesti döntőn két egyenrangú, egymást harcba hívó szarvasbika hangját kellett megszólaltatniuk a versenyzőknek, a teljesítményt 8 tagú nemzetközi zsűri pontozta.

Az egyéni versenyt Innar Uus észt versenyző nyerte a második helyezett Kasper Máté magyar, és a harmadik helyen végzett Tomas Tresky cseh versenyző előtt.



A csapatversenyben első helyen végzett Magyarország, második lett Szlovénia, harmadik Észtország.

A díjakat Kovács Zoltán kormánybiztos és Oláh Csaba, a Vadászati Kulturális Egyesület elnöke adta át.

A díjátadó után Erdélyi Tamás, a magyar csapat felkészítője a közmédiának nyilatkozva kiemelte, minden nemzet a legjobb versenyzőit hozta el a rangos megmérettetésre. A magyar csapat győzelme öt-hatéves szakmai munka eredménye.

Kasper Máté, az egyéni versenyben második helyezett versenyző elmondta, szarvasbőgő hangot megszólaltató versennyel 15 évvel ezelőtt kezdett foglalkozni, a budapesti versenyen 15 év álma vált valóra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 15. 15:00, szerda | Belföld

Uniós szóvivő: a helyreállítási alap forrásainak lehívásához Magyarországnak teljesítenie kell a szupermérföldköveket

Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az úgynevezett szupermérföldköveket

2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.