Városlista
2026. május 15, péntek - Zsófia

Hírek

2023. Szeptember 29. 14:02, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Magyar Suzuki: Esztergomban elkészült az 500 ezredik S-CROSS

Magyar Suzuki: Esztergomban elkészült az 500 ezredik S-CROSS

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Magyar Suzuki: legördült az esztergomi gyártósorról az 500 ezredik S-CROSS - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.

A szeptember 28-án elkészült modell hibrid és automata váltós.

Felidézték, hogy tíz évvel ezelőtt mutatta be, majd kezdte gyártani a Magyar Suzuki esztergomi gyárában a japán autóipari vállalat az SX4 S-CROSS C-kategóriás crossover modellt, amely 2021-ben hagyta el az SX4 megnevezést.

Közölték, hogy míg a 2013-as és a 2016-os modelleket még hagyományos benzinmotorral lehetett megvásárolni, a Magyar Suzuki 2020 óta az európai piacokra már csak hibrid meghajtással értékesít S-CROSS-t. Mindez része annak a fenntarthatósági törekvésnek is, amely szerint a Suzuki Csoport 2050-re világszerte karbonsemleges üzemekkel és portfólióval szeretné kiszolgálni a vásárlókat.

A Magyar Suzuki Zrt.-t 1991-ben alapították, és azóta is a japán anyavállalat egyetlen európai gyártóegysége. A cég partnereinek, beszállítóinak, valamint a 78 tagú országos márkakereskedői hálózatának köszönhetően hozzávetőlegesen 10 000 munkavállaló megélhetéséhez járul hozzá.

Az esztergomi gyár 1992 októberében kezdte meg a termelést. Itt készülnek - már hibrid változatban is - a Vitara és az új S-CROSS modellek. A vállalat olyan távoli országokba is szállít, mint Mexikó, Új-Zéland vagy Japán. A magyarországi és nemzetközi piacra készülő gépjárművek gyártásán kívül a társaság importált Suzuki gépkocsik, motorkerékpárok és hajómotorok értékesítésével is foglalkozik.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Magyar Suzuki Zrt. nettó árbevétele tavaly 2,14 milliárd euró volt, egy évvel korábban pedig 1,75 milliárd eurót tett ki. A társaság 2022-ben 22,65 millió euró nyereséggel zárt, míg 2021-ben 48,87 millió euró volt az adózott eredménye.

Címkék: suzuki

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 15. 10:00, péntek | Belföld

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon

Kisiklott egy vonat a békéscsabai vasútvonalon csütörtökön, legalább két ember megsérült. A baleset Gyoma vasútállomás (Gyomaendrőd) és Csárdaszállás között történt.

2026. Május 15. 07:54, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel

Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

2026. Május 15. 07:52, péntek | Belföld

Orbán Anita az orosz nagykövetnek: elfogadhatatlan, hogy a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják

Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.

2026. Május 15. 07:51, péntek | Belföld

A kormány 575 millió liter üzemanyagot szabadít fel a biztonsági kőolajtermék-készletből

A gazdasági és energetikai miniszter elrendelte 150 millió liter 95-ös kísérleti oktánszámú motorbenzint és 425 millió liter motorikus gázolaj felszabadítását a kőolajtermékek biztonsági készletéből.