Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2020. Szeptember 23. 07:05, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Magyarország is csatlakozott az uniós orvostechnikai felszereléseket elraktározó országokhoz

Magyarország is csatlakozott az uniós orvostechnikai felszereléseket elraktározó országokhoz

Magyarország, Dánia, Görögország és Svédország is csatlakozott azon uniós tagországok csoportjához, amelyek elraktározzák a természeti katasztrófák kezelésére szolgáló,

valamint az életmentő orvostechnikai felszerelések tartalékait - közölte az Európai Bizottság kedden.

Ezt követően hat uniós tagállam - a felsoroltak mellett Németország és Románia - tárolja majd az egészségügyi vészhelyzetek esetén felhasználható közös európai életmentő, védő- és egyéb létfontosságú felszerelések készleteit. A készletek egyebek mellett maszkokat, védőköpenyeket, kesztyűket, valamint lélegeztetőgépeket is tartalmaznak.

Az illetékes uniós koordinációs központ a segítséget kérő országok igényei alapján irányítja a felszerelések elosztását annak biztosítására, hogy az eszközök mihamarabb oda kerülhessenek, ahol azokra a legnagyobb szükség van - közölte az uniós bizottság.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.