Hírek
2021. December 17. 07:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Magyarországon is vizsgálhatják a vakcinák hatásosságát az omikronnal szemben
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) Nemzeti Biztonsági Laboratóriumában is izolálták a koronavírus omikron variánsát, aminek azért van jelentősége,
mert ezzel megnyílt az út a vakcinák hatásosságának magyarországi vizsgálatára az új mutánssal szemben - közölte az NNK csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint mostantól a területi laborok számára is elérhetővé válik a vírusmutáció nem mesterséges kontrollja, így biztosított a vírusmutáció pontosabb azonosítása.
A vírustenyészetet a magyar vakcina fejlesztésébe és a vírusellenes szerek tesztelésébe is bevonják - fűzték hozzá.
"A sikerhez nagymértékben hozzájárult, hogy az NNK partnereivel együtt folyamatosan szekvenálja és nyomon követi a Magyarországon jelen lévő vírusvariánsokat" - írták.
A közlemény szerint a variánskövetésből származó adatokkal már pontosabban meghatározható, hogy melyik mintából kell elvégezni a speciális laboratóriumi hátteret és szaktudást igénylő vírusizolálást és felszaporítást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld
Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát
Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.
2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld
Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port
Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.
2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése
2026. Április 25. 17:56, szombat | Belföld
Orbán Viktor visszaadja mandátumát, Gulyás Gergely lesz a Fidesz frakcióvezetője
Orbán Viktor, a Fidesz-KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát
