Városlista
2025. december 25, csütörtök - KARÁCSONY

Hírek

2019. Szeptember 02. 15:03, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Már csak kevés helyen kell gyéríteni a szúnyogokat

Már csak kevés helyen kell gyéríteni a szúnyogokat

Az elmúlt napok nyárias időjárása miatt már csak kevés helyen – a Dráva mentén és néhány budapesti kerületben – van szükség részleges szúnyoggyérítésre

– tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.
Azt írták: augusztus utolsó hetében Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar megyében és Mohács környékén volt szúnyoggyérítés, máshol néhány elmaradt kezelést pótoltak, például a Tisza-tónál, a Csepel-szigeten és Szolnok térségében.

Azokon a területeken, ahol nagyobb számban vannak még csípőszúnyogok, a frontátvonulás után a rovarszakértők felmérik, hogy szükséges-e szúnyoggyérítés, és csak ezután döntenek a további beavatkozásokról - jelezte a katasztrófavédelem.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is

2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld

Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát

2025. December 24. 10:22, szerda | Belföld

Új babaáruházlánccal erősít a Mészáros Csoport