Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2019. Május 26. 12:57, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már közel 590 kilométeren van árvízvédelmi készültség

Már közel 590 kilométeren van árvízvédelmi készültség

Már több mint 587 kilométeren van árvízvédelmi készültség a magyarországi folyókon, a Duna Budapestnél vasárnap délután tetőzik, a Tisza Záhony alatt még árad - közölte az vízügyi főigazgatóság (OVF) vasárnap az MTI-vel.

A hét első felében a Duna vízgyűjtő felső területein hullott jelentős mennyiségű csapadék miatt kialakult árhullám délelőtt Nagymarosnál tetőzik, Budapesten a tetőzés 571 cm körüli vízállással vasárnap délután várható.

Ez a vízszint közel 70-80 centiméterrel elmarad a 645 centiméteres szinttől, ezért nem kell lezárni az alsó rakpartot - írták.

A Budapest alatti szakaszokon várhatóan Bajánál közelíti meg vagy éri el a tetőző érték az elsőfokú készültségi szintet.

A Tisza árhulláma Záhony térségében az OVF szerint az elsőfokú készültségi szintet meghaladó értékkel tetőzik. Tokajig a másodfokú szinteket megközelítő, lejjebb Kisköréig az elsőfokú értékek feletti, Kisköre alatt várhatóan azokat csak megközelítő tetőzések várhatóak.

A mellékfolyók közül a Túr, a Szamos, a Kraszna apad, a Bodrogon pedig elhúzódó, az elsőfokú értékeket el nem érő tetőzés várható.

A vízügyi szakemberek az érintett szakaszokon fokozott figyelőszolgálatot végeznek, másodfokú készültségi szintnél éjjel-nappal megemelt létszámú őrszolgálattal - írta az OVF.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon