Hírek
2020. Október 19. 16:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Másfél milliárd forintnyi hamis márkajelzésű ruhaneműt találtak a pénzügyőrök
Másfél milliárd forintnyi hamis márkajelzésű ruhaneműt találtak a pénzügyőrök az M43-as autópályán egy török kamionban - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t.
Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád-Csanád Megyei Adó- és Vámigazgatóság sajtóreferense közölte, a pénzügyőrök egy Törökországból érkező kamiont ellenőriztek az M43-as autópálya Krak-éri pihenőhelyén. A rakomány átvizsgálásakor több mint tízezer, különféle márkajelzéssel ellátott alsó és felső ruházati terméket, illetve kiegészítőket - sapkát, sálat, övet, zoknit - pakoltak ki a raktérből.
A sofőr nem tudta igazolni a szállítmány származását. Az előzetes szakértői vélemény szerint valamennyi ruha és kiegészítő hamisítvány, amelyeket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül akartak forgalomba hozni - tudatta az alezredes.
A pénzügyőrök a csaknem másfél milliárd forint értékű hamis ruhát lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
2026. Április 06. 17:00, hétfő | Belföld
Szállodaszövetség: folytatódott a forgalom erősödése a magyarországi szállodákban
2026. Április 06. 16:00, hétfő | Belföld
Magyar fejlesztés javíthatja az állatjólétet és a hatékonyságot a tejtermelő gazdaságokban
Magyar fejlesztésű, mesterséges intelligenciával támogatott szolgáltatás javíthatja az állatjólétet és a működtetés hatékonyságát a tejtermelő gazdaságokban – közölte az MTI-vel az Adutrade Farm Kft.
