Hírek
2013. Július 15. 11:44, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Másodszor lett első Szabó Attila a Nemzetközi Fizikai Diákolimpián

Tavalyi győzelme után idén is abszolút első lett a 44. Nemzetközi Fizikai Diákolimpián (IPho) Szabó Attila, a pécsi Leőwey Klára Gimnázium diákja - erősítette meg több hírportál információját az iskola igazgatója hétfőn az MTI-nek.
Zalay Szabolcs elmondta: a 12. osztályos tanuló az első diák a verseny történetében, akinek kétszer is sikerült abszolút első helyet elérni. Hozzátette: a Nemzetközi Fizikai Diákolimpiát a múlt héten rendezték Koppenhágában 82 ország 381 indulójának részvételével. Magyarországot versenyzőként öten képviselték, köztük Szabó Attila, akit tanára, Simon Péter is elkísért Dániába.
Az igazgató megjegyezte, a fizika mellett más tárgyakban is kiemelkedően teljesítő Szabó Attilát felvették a cambridge-i egyetemre, ősztől feltehetően ott folytatja tanulmányait.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az ukrán elnök nem mondhatja meg a magyaroknak, mit gondoljanak
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Vihar - Helyreállította az áramszolgáltatást az E.ON
2025. Július 12. 08:41, szombat | Belföld
Debrecen a TOP3-ban az Európa Zöld Fővárosa címért zajló versenyben
2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld
A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron
A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.