Városlista
2026. április 11, szombat - Zsolt, Leó

Hírek

2014. Március 18. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Még nem tűntek el a félkarú rablók

Még nem tűntek el a félkarú rablók

Bár a betiltott pénznyerő automaták szerepét átvevő internet alapú játékterminálok üzemeltetői akár százmillió forinttal is büntethetők, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tavaly átlagosan kétmilliós bírságokat szabott ki - írja a Napi Gazdaság.

Tavaly mintegy kétszáz esetben találkozott engedély nélküli pénznyerő automataként üzemeltetett tiltott internet alapú játékterminállal a Nemzeti Adó- és Vámhivatal a szerencsejáték felügyeleti ellenőrzések során. A kiszabott bírságok összege meghaladta a 395 millió forintot − közölte a Napi Gazdasággal az adóhivatal. A NAV kiemelten kezeli a területet, ezt jelzi az is, hogy az előző évben közel 16 ezer helyszíni ellenőrzést tartott.

A hatóság tapasztalatai szerint az egyre elterjedtebb internet terminálok jellemzően azokban a vendéglátó egységekben jelentek meg, ahol korábban a nyerőgépek is üzemeltek. A vizsgálatok eredményeiből megállapítható, hogy ezek pénznyerő automataként működnek, a tiltott szerencsejáték rendszeres szervezésére, illetve a szervezéshez 'helyiség rendszeres rendelkezésre bocsátására' vonatkozó törvény alapján a büntetés három évig terjedő szabadságvesztés is lehet.

A szerencsejáték-törvény 500 ezer forinttól 100 millió forintig terjedő bírság kiszabására hatalmazza fel az adóhatóságot, de a tavalyi pénzbüntetések átlaga nem haladta meg a minimális érték négyszeresét, a kétmilliós szintet. A bírság mértékét tekintve a szervezőhöz hasonló elbírálás alá kerül a közvetítő, a vendéglátóipari egység üzemeltetőjét legalább 30 napos, ismételt jogsértés esetén legalább 90 napos ideiglenes bezárással köteles sújtani a települési önkormányzat jegyzője.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.

2026. Április 11. 10:11, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Zelenszkíj vagy én?

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.