Városlista
2025. október 15, szerda - Teréz

Hírek

2017. Október 25. 17:02, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: mti archívum

Megint meghosszabbították a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottjának előzetes letartóztatását

Megint meghosszabbították a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottjának előzetes letartóztatását

Újabb három hónappal, december 27-ig meghosszabbította a Győri Járásbíróság a bőnyi rendőrgyilkosság gyanúsítottjának előzetes letartóztatását szerdán - közölte a Győri Törvényszék az MTI-vel.

A bírói indoklás szerint a szökés-elrejtőzés és a bűnismétlés veszélye miatt hosszabbították meg a gyanúsított előzetes letartóztatását.

A közleményben úgy fogalmaznak, hogy bár a nyomozati eljárás lezárultával a gyanúsított már nincs abban a helyzetben, hogy az eljárást, a beszerzett bizonyítási iratokat bármilyen módon módosítsa, de életvitele, az általa is elismerten folytatott katonai, félkatonai gyakorlatok, valamint a lőfegyverhez és lőszerhez viszonyulása miatt az előzetes letartóztatásnál enyhébb kényszerintézkedés alkalmazása, vagy szabadlábra helyezése esetén fennáll a bűnismétlés veszélye.

A döntés nem jogerős, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be, másodfokon a Győri Törvényszék jár el.

Majdnem napra pontosan egy évvel ezelőtt, október 26-án a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai előre tervezett házkutatásra mentek ki Győrkös István bőnyi házához, ahol a tulajdonos gépkarabéllyal öt-hat lövést adott le rájuk és a gyanú szerint megölt egy rendőrt, Pálvölgyi Pétert. A rendőrök is használták szolgálati fegyverüket, és eközben megsérült az idős lövöldöző.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld

Jelentősen csökkent az ipari termelés

2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld

Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.