Városlista
2026. július 22, szerda - Magdolna

Hírek

2019. Október 24. 14:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Megspórolható az adóbírság fele

Megspórolható az adóbírság fele

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) törölheti az adóbírság felét, ha az adózó a megállapított adókülönbözetet nem vitatja, azt határidőre befizeti, és lemond a fellebbezés jogáról

- közölte a hivatal csütörtökön az MTI-vel. Az eljárás az adózóknak kedvezményt, a költségvetésnek pedig plusz bevételt jelent, a közlemény szerint az önkéntes teljesítésekből a költségvetésnek 2019-ben 3 milliárd, 2018-ban pedig 8 milliárd forint bevétele származott.

Felidézték, hogy tavaly csaknem 1300 esetben, az idén az első három negyedévben pedig már 900-nál is több ügyben történt automatikus törlés, így az adózóknak az adóbírság-kedvezmény miatt 2018-ban 881 millió forintot, 2019-ben pedig 521 millió forint nem kellett megfizetniük.

A kedvezmény igénybevételéhez kapcsolódó formanyomtatványok és a kedvezményről bővebb információ a NAV honlapján található.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet