Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2015. Október 19. 07:43, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Megszökött egy rab a tököli börtönből

Megszökött egy rab a tököli börtönből

Megszökött egy rab vasárnap a tököli börtönből, a szökevényt nagy erőkkel keresik - közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) kommunikációs főosztályának vezetője az MTI-vel.

Szalai Tímea tájékoztatása szerint a lopás miatt jogerősen egy év börtönre ítélt 20 éves férfi a tököli Fiatalkorúak Büntetés-végrehajtási Intézetéből tűnt el a délelőtti séta közben. Jelenleg is nagy erőkkel keresik - tette hozzá a főosztályvezető.

A police.hu rendőrségi honlapon késő este közzétették a szökött rab személyazonosságát és fényképét. Farkas György László dömsödi lakos, átlagos testalkatú, körülbelül 170 centiméter magas, jobb felkarján, nyakán és bal oldali lapockáján tetoválás látható. A szökéskor az intézetben hordott formaruhát viselte.

Beluzsárné Belicza Andrea, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI érdeklődésére vasárnap este elmondta, hogy a rendőrök a társszervekkel együtt mindent megtesznek a szökevény mielőbbi kézre kerítéséért.

A férfi ellen fogolyszökés bűntette miatt indított eljárást a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság.

Címkék: rab, rendőrség, szökés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.

2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld

Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás

Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.

2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld

NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe

Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.