Városlista
2026. augusztus 6, csütörtök - Berta

Hírek

2012. Április 08. 07:01, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Megszűnhet az eva

Megszűnhet az eva

Az év végén megszűnhet az egyszerűsített vállalkozói adó, vagyis az eva, ha a kormány jóváhagyja a nemzetgazdasági tárca új adózási terveit.

Az adó terhe nem növekedne, csupán formailag változna, és két-háromszázezer vállalkozás számára jelentene megoldást.

A tervezett változásokról Balog Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium adóügyi helyettes államtitkára számolt be a Magyar Nemzetnek: elmondása szerint az új szabályrendszer a korábbinál is egyszerűbbé tenné az adózás folyamatát, s kevesebb papírmunkát adna a vállalkozásoknak – az adó mértéke azonban biztosan nem változna. A kormány elfogadja a szaktárca terveit, az év végén új adóforma válthatja az evát, ami mintegy 300 ezer vállalkozást érinthet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld

Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.

2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld

Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet

Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.

2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány

A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.

2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.