Városlista
2023. november 28, kedd - Stefánia

Hírek

2011. Szeptember 28. 07:33, szerda | Kék hírek
Forrás: MTI

Megütötte, majd felgyújtotta élettársát

Megütötte, majd felgyújtotta élettársát

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés miatt 11 éves fegyházbüntetést szabott ki a Győri Ítélőtábla kedden arra a férfira, aki három éve Pápán felgyújtotta magatehetetlenné vált élettársát.

Ezzel nem változtatott a Veszprém Megyei Bíróság első fokú ítéletén, amelyet az ügyész akkor elfogadott, a vádlott és védője azonban fellebbezett ellene, enyhébb szankciót kérve.

Kovács Tamás bíró ezzel szemben azt hangsúlyozta: a megyei bírósághoz hasonlóan nem adott teret annak a védekezésnek, amely szerint Horváth Ferenc László vádlott abban a hiszemben volt, hogy az általa megütött nő meghalt, ezért „fékevesztett indulati állapotban” felgyújtotta, a nyomokat akarván eltüntetni.

Mint mondta, nem az a döntő kérdés, hogy a felgyújtás pillanatában az asszony életben volt-e, hanem az, hogy a vádlott cselekedete mire irányult. Kitért arra is: az eljárásban a vádlott többször változtatta vallomását, és az is előfordult, hogy a beismerésből visszatért a teljes tagadásba.

A bíró kijelentette: a cselekmény súlyához képest igen enyhe ítélet súlyosbítása azért nem kerülhetett szóba, mert az első fokon eljáró ügyész nem jelentett be fellebbezést.

A tárgyaláson elhangzott: a krónikus alkoholbeteg férfi vérében tettének elkövetésekor 4,4-5,1 ezrelék lehetett az alkoholszint. (da)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2023. November 24. 10:15, péntek | Kék hírek

Másfél év alatt 171 millió forintot szerzett idős áldozatától a csaló

Különösen nagy kárt okozó csalás, sikkasztás és gondozási kötelezettség elmulasztásának bűntette miatt emelt vádat a Veszprémi Járási Ügyészség egy idős, beteg embert kihasználó 52 éves férfi ellen.

2023. November 24. 06:00, péntek | Kék hírek

Tényleges életfogytiglanra ítélték az apát, aki álmukban végzett lányaival Aszódon

Tényleges életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte elsőfokon a Budapest Környéki Törvényszék a férfit, aki a hozzá kapcsolattartásra érkező két lányát álmukban megölte Aszódon - közölte a bíróság az MTI-vel csütörtökön.

2023. November 22. 12:20, szerda | Kék hírek

Vesztegetéssel vádoltak meg egy orvost pénzért felírt gyógyszerek miatt

Egy orvos, az asszisztense és két beteg ellen emeltek vádat pénzért felírt erős nyugtatók, illetve hálapénz miatt - tudatta a Pest Vármegyei Főügyészség közleményben szerdán az MTI-vel.

2023. November 22. 06:00, szerda | Kék hírek

Hármas gyilkossággal gyanúsított amerikait fogtak el a záhonyi rendőrök

Három rendbeli gyilkossággal gyanúsított amerikai állampolgárságú férfit tartóztattak fel a Záhonyi Határrendészeti Kirendeltség munkatársai - közölte a Szabolcs-Szatmár-Vármegyei Rendőr-főkapitányság.