Hírek
2012. Január 31. 13:49, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Megvan a negyedik magyar mobilszolgáltató - a Magyar Posta konzorcium a befutó
A Magyar Posta, az MFB Invest és a Magyar Villamos Művek konzorciuma nyerte a negyedik mobilszolgáltató tendert Magyarországon.
Vagyis megnyerték a 900 megahertzes frekvenciasáv 5 megahertz szélességű egybefüggő 'A'-blokk árverését.
A nyertesek összesen 43,9 milliárd forintot ajánlottak fel a frekvenciablokkokért, ehhez jön még az áfa.
Mellettük szintén érvényes ajánlatot tettek a jelenlegi piaci szereplők, amelyek összességében osztoztak a fennmaradó 5,8Mhz-n. A cégek ezért 34,8 milliárd forintot fizettek. A Vodafone 15,6 milliárd forintot, a Magyar Telekom 10,9 milliárd forintot, a Telenor pedig 7,2 milliárd forintot ad az 2-2 illetve a 1,8 MHz frekvenciáért. Nekik azért fontos az új frekvencia, mert ezáltal növelhetik kapacitásukat – írja a Napi Gazdaság.
A nyertes a nemzeti roaming-szerződés keretén belül használhatja a már meglévő szolgáltatók, a Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone hálózatát, míg saját hálózatát ki nem építi. A negyedik mobilszolgáltatónak egy éven belül kell elindítania szolgáltatását, és legalább 30 ezer fős lakosságú települést le kell fednie.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
