Hírek
2017. Március 13. 05:01, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Melegszik az idő a következő napokban
A következő napokban fokozatosan melegszik az időjárás, ismét 15 Celsius-fok körül alakulnak a maximumok. Sok napsütés várható, március 15-én is száraz idő valószínű, de a hétvégén már többfelé lehetséges eső
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn a nap első felében az ország legnagyobb részén napos idő várható, legfeljebb a Tiszántúlon lehet egy-egy zápor. Borsod-Abaúj-Zemplén megyében és a környékén megerősödik a légmozgás, másutt csak élénk széllökések lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 3 fok között alakul, északkeleten lehet legenyhébb az éjszaka. A legmagasabb hőmérséklet 10-14 fok között valószínű.
Kedden keletebbre csak rövid napos időszakok várhatók, és arrafelé helyenként záporeső is előfordulhat, másutt többórás napsütésre lehet számítani. A minimummérséklet mínusz 2 és plusz 4 fok között valószínű, a Dunántúlon és az északi völgyekben lehet néhol fagy. A nappali maximumok 9-14 fok között alakulnak, Nyugat-Dunántúlon lesz a melegebb.
Szerdán, március 15-én hosszabb-rövidebb időszakokra kisüt a nap. Napközben csapadék nem valószínű, inkább csak este északkeleten fordulhat elő egy-egy zápor. Emellett sokfelé élénk, néhol erős lehet a szél. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 4, napközben plusz 11-16 fok között alakul a hőmérséklet, északnyugaton, nyugaton lesz a melegebb.
Csütörtökön reggelre csökken a felhőzet, és többnyire gyengén felhős, napos időre lehet számítani, csapadék napközben már sehol sem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 5, a legmagasabb hőmérséklet 12-16 fok között várható.
Pénteken túlnyomóan derült, száraz idő várható. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 3 fok között valószínű. A nappali maximumok 13-17 fok között alakulnak.
Szombaton északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, és elszórtan eső, zápor is kialakulhat és többfelé megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban 0-5 fok lehet, napközben 14-19 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap többnyire erősen felhős vagy borult idő valószínű, és többfelé várható eső, zápor, helyenként zivatar. Emellett nagy területen megerősödik, néhol viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 3-8 fok között valószínű. A nappali maximumok 10-16 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának
Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának
