Hírek
2019. Január 10. 07:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Mentőautó-szimulátor segíti a képzést a Szegedi Tudományegyetemen

A helyszínre vonuló mentőautókkal megegyező szimulátor segíti a hallgatók képzését a Szegedi Tudományegyetemen - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága szerdán az MTI-t.
A közlemény szerint az újonnan átadott, Mercedes-vázra épített, 48,8 millió forint értékű oktatási rendszer eszköztára teljesen megegyezik a jelenleg használt és az utakon futó autókéval.
A szimulátort a graduális és posztgraduális egészségügyi képzések több területén is használják majd. Emellett alkalmazható a mentőtisztképzésben és a laikus oktatásban is az egyéni tudás és felkészültség igazolására vagy a csapatmunkák gyakorlására.
Az eszközzel elsajátítható az összes mentési helyzet, a belgyógyászati, a traumatológiai esetek, különféle közúti sérülések ellátása.
A mentőautó-szimulátor az alapvető technikai tudás fejlesztése mellett lehetőséget biztosít a szokatlan vagy váratlan helyzetek oktatására is. A feladatok elvégzését a társak és a külső megfigyelői csoportok is figyelemmel kísérhetik, ezzel lehetőség nyílik a teljesítmény objektív értékelésére és a tapasztalatok közös kiértékelésére is.
Ezek érdekelhetnek még
2023. December 10. 12:46, vasárnap | Belföld
Több vonat menetrendeje változik a győri fővonalon
Több vonat közlekedését, menetidejét befolyásolja a győri fővonalon a havas időjárás - közölte a Mávinform vasárnap az MTI-vel.
2023. December 10. 12:45, vasárnap | Belföld
Vasárnaptól érvényes a MÁV-VOLÁN-csoport 2023/2024-es menetrendje
Vasárnaptól érvényes a MÁV-VOLÁN-csoport új 2023/2024-es menetrendje, amely számos vonalon érinti a vasúti és a helyközi autóbuszos közlekedést, továbbá a HÉV-eket - közölte közlekedési társaság az MTI-vel.
2023. December 10. 07:54, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 49. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2023. December 10. 07:50, vasárnap | Belföld
Dömötör Csaba: hetvenenezer milliárdos kérdés Ukrajna EU-csatlakozása
Ukrajna európai uniós csatlakozása egy \"hetvenezer milliárd forintos kérdés\", amelyről példátlan gyorsasággal és kellő tájékoztatás nélkül döntenének Brüsszelben