Hírek
2011. December 19. 14:01, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
MOL: az ExxonMobil a GKP-vel flörtöl - szárnyal a MOL papír
A piaci hírek alapján az ExxonMobil vételi ajánlatot tett a Gulf Keystone Petroleumra 8 GBP-s áron.
A GKP pénteken 1,5 font körüli árfolyamon zárt a kereskedésben, ám a pletykák szerint a menedzsment még erre az ajánlatra sem bólintana.
A GKP a MOL kuridsztáni partnere az Akri-Bijeel és Shaikan blokkokban évek óta. A GKP az ősz folyamán finanszírozási problémákkal küzdött, felmerült, hogy egyes eszközeinek eladásából avagy tőkeemelésből finanszírozná magát. A mostani bejelentés is arra utal, hogy jelentős potenciállal rendelkezik a kurdisztáni kutatás, amelyet a vételárban is érvényesítenének. A MOL szempontjából javítja a projekt megítélését a mostani ajánlat, ráadásul az ExxonMobil érkezése jó időre rendezné a finanszírozási kérdéseket a projektben.A MOL és az ExxonMobil korábban már dolgozott együtt, Magyarországon nem konvencionális gázmezők kiaknázásán dolgoztak, de végül lezárták ezt a projektet – írták az Equilor elemzői. A hír rendesen megmozgatta a tőzsdén a MOL papírokat, több mint 7 százalékkal szárnyalt nyitás után nem sokkal.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
2026. Március 06. 07:06, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij halálosan megfenyegette Orbán Viktort
Minden határon túlmegy, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök gyakorlatilag halálosan megfenyegette Orbán Viktor kormányfőt, Magyarországot azonban nem lehet zsarolni, akárhogyan is fenyegetőznek
2026. Március 06. 07:01, péntek | Belföld
Magyar Péter: sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot
Sem Ukrajna, sem Oroszország nem zsarolhatja a szuverén EU- és NATO-tag Magyarországot - közölte Magyar Péter a Tisza Párt elnöke csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 05. 14:56, csütörtök | Belföld
Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt.
A nemzetközileg elismert zeneszerző, producer és előadó, Leslie Mandoki ismét jelentős sporttörténeti zenei projekt élére állt
