Hírek
2012. Július 04. 12:30, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Munkahelyvédelmi terv - Fidesz: csökkenhet a nők munkaerő-piaci hátránya

A Fidesz szóvivője szerint a munkahelyvédelmi akcióterv kismamákat érintő intézkedéseinek köszönhetően csökkenhet a nők munkaerő-piaci hátránya, ugyanis a munkáltatóknak megéri majd gyesről visszatérő édesanyákat foglalkoztatniuk.
Ma a nőknek egyértelmű hátrányt jelent a munkaerőpiacon, ha kisgyermekeik vannak, hiszen sokszor már az állásinterjúkra sem hívják be őket emiatt - hívta fel a figyelmet szerdai sajtótájékoztatóján Selmeczi Gabriella, aki szerint az Orbán Viktor kormányfő által meghirdetett munkahelyvédelmi tervnek köszönhetően mindez változni fog, ugyanis a munkaadók jelentős kedvezményt kapnak majd, ha gyesről visszatérő édesanyákat alkalmaznak.
Az akcióterv szerint a gyesről és a gyedről visszatérők után az elhelyezkedést követő első két évben nem kell majd járulékot fizetniük a munkáltatóknak, a harmadik évben pedig csak a jelenlegi felét. Az első két esztendőben éves szinten így 342 ezer forint, a harmadik évben pedig 174 ezer forint lesz a munkaadók megtakarítása - közölte a Fidesz szóvivője, hangsúlyozva: "a mostani időkben meg fogják fontolni a munkáltatók, hogy érdemes lesz a jövőben gyesről visszatérő édesanyákat foglalkoztatni".
A tájékoztatón részt vett Tapolczai Gergely fideszes országgyűlési képviselő is, aki - jeltolmács közreműködésével, szintén az édesanyákat érintő témában - arról számolt be, hogy újra kaphatnak majd gyest a rehabilitációs ellátásban részesülő kismamák. Felidézte, hogy tavasszal több hallássérült és más fogyatékossággal élő édesanya kereste meg őt amiatt, hogy a hatályos jogszabályok alapján a Magyar Államkincstár arról értesítette őket: megszüntetik a gyes folyósítását, mégpedig azért, mert a rehabilitációs ellátást kapják.
A politikus, a parlament szociális bizottságának tagja ezt követően egyeztetni kezdett a szaktárcával annak érdekében, hogy ne csak a rokkantsági, hanem a rehabilitációs ellátásra jogosult kismamák is megkaphassák a gyest. A megbeszélések eredményeként a szociális bizottság módosító indítványt terjesztett az Országgyűlés elé - rögzítve, hogy a gyes nem minősül rendszeres pénzbeli ellátásnak, így azt az egészségkárosodott kismamák is megkaphatják -, és azt a Ház hétfőn el is fogadta. Ez körülbelül 1500 édesanyának nyújt segítséget - mutatott rá Tapolczai Gergely.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 11. 11:39, vasárnap | Belföld
Nébih: enyhített a korlátozáson kívüli területeken a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészség
Enyhített a korlátozott területeken kívüli térségben a ragadós száj- és körömfájás miatt hozott intézkedéseken az állategészségügyi hatóság - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonság Hivatal (Nébih) szombaton.
2025. Május 11. 11:30, vasárnap | Belföld
Meteorológia: megdőlt a hajnali hidegrekord szombaton
Megdőlt az országos hajnali hidegrekord szombaton: a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Nyírtasson mínusz 4,4 Celsius-fokig süllyedt a hőmérséklet - írta a HungaroMet Zrt. szombaton a Facebook-oldalán.
2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld
Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis
Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.
2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld
KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció
Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).