Hírek
2025. Január 24. 07:39, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy Márton magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztost nevezett ki
A nemzetgazdasági miniszter a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok erősítése érdekében Katona Bencét nevezi ki a tárca magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztosává
- tájékoztatta az MTI-t a tárca csütörtökön.
A közleményben emlékeztettek: az Amerikai Egyesült Államok Magyarország egyik legfontosabb kereskedelmi partnere, a kormány célja, hogy Donald Trump hivatalba lépésével új aranykor köszöntsön be a magyar- amerikai együttműködésben.
A kormány arra törekszik, hogy a két ország között enyhüljenek a vízumszabályok, helyreálljon a kettős adóztatásról szóló megállapodás és újból közvetlen járatokkal lehessen utazni Budapest és a legfontosabb amerikai városok, például New York és Washington között
- emelték ki.
Katona Bencétől a nemzetgazdasági miniszter elvárja, hogy új üzleti kapcsolatokat alakítson ki Magyarország és az Egyesült Államok között, új befektetési és finanszírozási lehetőségeket tárjon fel, valamint munkájával segítse elő a magyar vállalkozások amerikai piacon való megjelenését. Továbbá azt, hogy segítse a tervezett beruházások megvalósulását, új finanszírozási programok kidolgozását, annak érdekében, hogy az Egyesült Államok ismét hazánk három legnagyobb befektetőjének egyike legyen.
Katona Bence a Hiventures Kockázati Tőkealap-Kezelő Zrt. vezérigazgatójaként szaktudást szerzett tematikus tőkealapok felállításában, kezelésében és startup vállalkozások finanszírozásában. A Nemzeti Tőkeholding Zrt. elnök-vezérigazgatójaként az állami hátterű tőkealapok harmonikus működéséért felelt, és elindította a 600 milliárd forint keretösszegű Baross Gábor Tőkeprogramot. A Focus Ventures Befektetési Alapkezelő Zrt. vezérigazgatójaként a hazai piacon már bizonyított közép- és nagyvállalatok finanszírozásában szerzett tapasztalatot. A Magyar Fejlesztési Bank Zrt. elnök-vezérigazgatójaként feladata a magyar vállalkozások teljesítményének növelése, versenyképességük erősítése, ezzel hozzájárulva a hazai gazdasági növekedés bővítéséhéhez - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
