Városlista
2026. január 16, péntek - Gusztáv

Hírek

2017. Október 13. 17:16, péntek | Belföld
Forrás: mti

Nagyot ugrott a magyar reptér utasforgalma

Nagyot ugrott a magyar reptér utasforgalma

Jelentősen, 13,3 százalékkal emelkedett az utasforgalom szeptemberben a Liszt Ferenc-repülőtéren, az év kilencedik hónapjában 1 millió 247 ezer utast kezeltek.

A Budapest Airport pénteki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint szeptemberben még soha ennyien nem voltak a repülőtéren.

A január-szeptemberi időszakban 9,8 millió utast szolgáltak ki, 14,5 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában.

A budapesti forgalom növekedése majdnem a kétszerese az európai növekedési átlagnak, amely 8 százalékot tett ki az idén.

A közlemény szerint a budapesti forgalomnövekedés hátterében számos tényező együttes hatása játszhat szerepet: nőtt Magyarország és Budapest turisztikai vonzereje, a turisták számára továbbra is kedvező a forint-euró árfolyam, és a Budapest Airport is folyamatosan dolgozik új járatok indításán.

A CAPA légiközlekedési tanácsadó cég adatai szerint Budapesten a gépmozgások, vagyis a fel- és leszállások száma 5,9 százalékkal nőtt szeptemberben az egy évvel korábbihoz képest, a kezelt áruk mennyisége 5,9 százalékkal 10,5 ezer tonnára nőtt volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:08, péntek | Belföld

Takács Péter: a kormány 1160 mentőautót cserélt le az elmúlt években

A kormány 1160 ügyeleti és mentési feladatot ellátó mentőautót cserélt le az elmúlt években

2026. Január 16. 07:07, péntek | Belföld

Vasárnapig enyhül az időjárás, utána ismét hűlni fog a levegő

Enyhül az időjárás, sokfelé azonban ködre, helyenként minimális ónos esőre lehet számítani, vasárnap újra hidegebb lesz - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője csütörtöki közleményében.

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható