Hírek
2017. Január 26. 09:12, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Négyéves kisgyerekkel lopatták el egy lány táskáját
Kiskorú veszélyeztetése és lopás miatt emeltek vádat Nagykanizsán egy nő és annak élettársa ellen, mert lopásra bírták rá az asszony négyéves gyermekét egy strandon - közölte a Zala Megyei Főügyészség csütörtökön.
A büntetett előéletű nő a fiával, illetve a többszörös visszaesőnek számító élettársával tavaly júniusban a nagykanizsai strandon töltötték az idejüket. Észrevették, hogy egy fiatal lány egy időre őrizetlenül hagyta a hátizsákját, amiben benne voltak az igazolványai, a készpénze és a mobiltelefonja.
A nő és a férfi kifigyelte, hogy a holmira és benne az értékekre nem ügyel senki, ezért rábírták a közös nevelésük alatt álló fiút, hogy vegye magához a hátizsákot és a női öltöző felé távozó anyjának adja át.
A nő és a férfi ellen a Nagykanizsai Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette, valamint lopás vétsége miatt emelt vádat.
A zalai főügyészség közleménye kitért arra is, hogy kiskorú veszélyeztetésének bűntettét az követheti el, aki a kiskorú testi, értelmi, erkölcsi vagy érzelmi fejlődését veszélyezteti. Súlyos kötelességszegésnek minősül, ha a kiskorút bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésére bírják rá, annak büntetési tétele egytől öt évig terjedő szabadságvesztés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld
Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken
Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
