Hírek
2018. Május 30. 05:00, szerda |
Sport
Forrás: mti - fotó: pixabay
Négymilliós büntetést kapott a kupagyőztes Újpest
A Magyar Kupában győztes Újpestre négymillió forintos büntetést rótt ki a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága kedden.
Az MLSZ honlapján közzétett határozat szerint az újpesti egyesület - mint visszaeső - szurkolóinak a Puskás Akadémia FC elleni múlt szerdai MK-döntőben tanúsított sportszerűtlen magatartása miatt fizet büntetést.
Az indoklás szerint az újpesti drukkerek jelentős mennyiségű pirotechnikai eszközt vittek be a Groupama Arénába, használtak és dobáltak a játékterre. Továbbá az újpesti fanatikusok magatartása másokat megbotránkoztatott, az ellenfél edzőjét sörrel locsolták le, játékosait műanyag poharakkal dobálták meg, szimpatizánsaival szemben fenyegetően léptek fel.
A Debrecen elleni bajnoki találkozón kiállított Stipe Bacelic-Grgic (Puskás Akadémia) négy soron következő felnőtt bajnokin nem léphet pályára, mert "amikor a labda számára nem volt megjátszható közelségben, belefejelt ellenfele arcába".
Az Újpest elleni bajnoki mérkőzésen kiállított Matija Katanec (Mezőkövesd) két soron következő felnőtt bajnokin nem léphet pályára, mert a piros lap felmutatása után a játékvezető ítélete ellen sportszerűtlen módon tiltakozott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 12:00, vasárnap | Sport
Premier League - Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál
Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói.
2026. Június 07. 08:45, vasárnap | Sport
Női kézilabda BL - A Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében.
2026. Június 06. 11:49, szombat | Sport
Magyar-finn - Varga duplájával hazai siker
A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a finn csapatot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen.
2026. Június 05. 10:00, péntek | Sport
Magyar-finn - Rossi: Szappanos kezd a kapuban
Marco Rossi szövetségi kapitány elárulta, hogy a magyar labdarúgó-válogatottól búcsúzó kapus, Szappanos Péter kezd majd pénteken a finnek elleni barátságos mérkőzésen.
