Hírek
2019. Szeptember 10. 07:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Negyvenezer ügyfélnél okozott áramszünetet a vihar a Dél-Alföldön
Negyvenezer ügyfélnél okozott áramszünetet a hétfő délutáni vihar a Dél-Alföldön, kétharmaduknál estére helyreállították a szolgáltatást a Nemzeti Közművek (NKM) munkatársai - tájékoztatta az energetikai cég az MTI-t.
A közlemény szerint a több helyen 110 kilométeres széllel érkező vihar elsősorban Szegedet és térségét érintette, emellett Ásotthalomtól Deszken át Röszkéig is károkat okozott.
A letört ágak és a tövestől kifordult fák a villamoshálózatra zuhantak, oszlopok törtek ki, emiatt tömeges üzemzavar alakult ki.
Hétfőn este még több mint 12 ezer ügyfélnél nincs áram.
Az NKM munkatársai megerősített létszámmal kezdték meg a hibák feltárását és a helyreállítást.
Az ügyfélszolgálat emelt létszámmal dolgozik, már több mint ezer hibabejelentést fogadtak. Az önkormányzatok is tájékoztatást kaptak a kialakult üzemzavarról és a várható helyreállításról.
A közleményben felhívták a figyelmet, hogy a leszakított vezetékek megközelítése életveszélyes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld
MÁV: csaknem hatvan baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben
A figyelmetlen közlekedés és a KRESZ-szabályok megszegése miatt 57 baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben - közölte a MÁV-csoport vasárnap délelőtt az MTI-vel.
2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld
10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére
