Hírek
2011. Július 08. 07:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nem nehezedik újabb nyomás a svájci frankra
Nem sürgető a svájci jegybanknak a kamatemelés, legalábbis ez olvasható ki az inflációs adatokból.
Júniusban a svájci infláció 0,6 százalékkal nőtt egy év alatt, míg a piaci szereplők 0,7 százalékos éves inflációt vártak. Májusban még 0,4 százalékos átlagos fogyasztói árszínvonal-emelkedést mértek.
Az elemzők szerint a számok arra utalnak, hogy a frankra nem nehezedik egy újabb felértékelődési nyomás.
Az EU-harmonizált havi inflációs adat nulla százalékot mutatott a májusi mínusz 0,1 százalék után, az éves adat 0,6 volt, az előző 0,3 százalék után. A fő ok az erős frank, ami elnyeli az importált termékek világpiaci árának növekedését.
A svájci jegybank legutóbbi kamatdöntő ülésén nulla közelében tartotta a hitelköltségeket. A friss inflációs adat ellentmondó: a havi defláció akár pénzkínálat-növelő beavatkozásra is ösztönözheti a döntéshozókat, míg az éves infláció alapján a kamatemelés mellett dönthetnek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
